F.J. van Berkel - cv
Programmeur, producent en projectleider
Geb. Datum: 09 - 11 - 1963, Schipluiden, Nederland
Opleiding
2011 – 2009 ArtEZ Hogeschool voor de Kunsten; HBO Master Music Programming
1988 – 1984 Rotterdams Conservatorium; lichte muziek contrabas/basgitaar
1983 – 1976 VWO, Christelijk Lyceum Arnhem
Programmeur / producent
2021 - 2018 Hoofd programmering Bimhuis Amsterdam
2021 - 2017 Concept en programmering van het Jazzschip North Sea Round Town R’dam
2018 - 2016 Programmeur Festival Jazz International Rotterdam en Nijmegen
2018 - 2014 Programmeur voor LUX Mariënburg Nijmegen
2017 - 2014 Coaching Nieuwe Makers Stichting Jazz International Rotterdam
2017 - 2015 Programmeur jazz en aanverwante muziek Concert- en Congresgebouw De Doelen Rotterdam.
2017 - 2015 Zakelijk leider New Rotterdam Jazz Orchestra
2017 - 2006 Stichting Jazz International Rotterdam - programmeur in Concert- en Congresgebouw De Doelen en LantarenVenster. (voorheen in Grounds, LP2, Zaal de Unie, Theater de Evenaar e.a.). Producent en programmeur van Festival Jazz International Rotterdam.
2016 - 2014 Initiatief en ontwikkeling van de Rotterdam Suite
2000 - 2017 Stichting Loop Alive – directeur, diverse producties en coproducties.
2015 - 2014 Productie Artvark Deluxe i.s.m. De Parade i.o. van Stichting Loop Alive.
2013 - 2012 Stichting Nieuwe Muziek Rotterdam - artistiek leider (nieuwe muziek) festival Red Ear, een samenwerking van Concert en Congresgebouw de Doelen, LantarenVenster, Codarts, Stichting Jazz International Rotterdam, het DoelenEnsemble en WORM.
2012 Stichting Gillespiana - oprichting, zakelijke leiding en programmering in Jazzcafé Dizzy.
2010 - 2006 Programmering en productie concerten Rotterdamse School in Theater LantarenVenster en in Concertgebouw De Doelen.
2010 - 2008 Initiator, producent en programmeur serie muziekevenementen Rottpod op locatie in NAi, RO Theater en het Maritiem Museum.
2010 Producent, zakelijke leiding muziekdansvoorstelling Strings Attached, productie Stichting Loop Alive in Concertgebouw De Doelen en Muziekgebouw aan ’t IJ.
2005 - 2000 Diverse producties waaronder Menschen am Sonntag in coproductie met Nederlands Filmmuseum.
2008 - 2002 Theater Lantaren/Venster Rotterdam - muziekprogrammeur en -producent
2003 Theater Lantaren/Venster Rotterdam - interim programmeur nieuwe muziek
2000 - 1999 Kunstgebouw Zuid-Holland - project- en productieleiding van meerdere locatie(theater)voorstellingen in de provincie Zuid-Holland.
1999 - 1996 B-produkties Rotterdam – project- en productieleiding van meerdere projecten en evenementen op locatie.
1997 - 1996 Rotterdamse Kunststichting – programmering, project- en productieleiding van meerdere projecten.
1996 Mobile Arts - productieleiding van meerdere evenementen in het Maastheater in Rotterdam.
1995 - 1998 Rotterdams Muzikanten Platform - projectleiding van Sounds of Surprise I & II met vele Rotterdamse musici en componisten in Nighttown te Rotterdam.
De Man met de Camera, live muziek bij stille film i.s.m. Nederlands Filmmuseum en LantarenVenster.
Jury & programmacommissies (selectie)
2021 Jurylid BumaCultuur/Injazz, Krokus Jazzfestival Jelenia Gora, Polen
2019 Jurylid BumaCultuur/Injazz, Keep an Eye the Records
2018 Jurylid Israel Showcase for jazz and world music 2018
2017 Jurylid Keep an Eye the Records i.o. van Conservatorium v. Amsterdam
Jurylid Conservatorium Talent Award Jazz in Duketown
2016 Jurylid Finale Dutch Jazz Competition
2015 Jurylid Keep an Eye International Jazz Award – Conservatorium v. Amsterdam
North Sea Jazz compositie-opdracht 2015
2014 Jurylid Keep an Eye International Jazz Award – Conservatorium Amsterdam
2013 Jurylid Young Performers Competition - Usadba Jazz Festival Moscow
2012 – 1997 Jury en programmacommissies, waaronder North Sea Jazz Festival/Paul Acket Award 2012, Music Matters Award 2010, voorzitter van de VPRO/Boy Edgar Prijs 2009, North Sea Jazz compositie-opdracht 2008 en de Elly Ameling Muziekprijs 2003 (Prins Bernhard Cultuurfonds).
Bestuurs- en adviesfuncties (selectie)
2021 – 2019 Penningmeester Stichting Jazzvip
2021 – 2018 Deelname diverse internationale delegaties Europa
2018 Deelname internationale delegatie Novara Jazz Italië
2018 Deelname internationale delegatie Showcase Nutshell Bergen Noorwegen
2018 Deelname internationale delegatie April Jazz Espoo Finland
2017 - 2016 Deelname internationale delegatie Showcase Scotland Celtic Connections
2016 Deelname internationale delegatie Punkt, Kristiansand Noorwegen
2016 Deelname internationale delegatie Arctic Paradise, Helsinki, Finland
2016 Deelname internationale delegatie Reykjavik Jazz Festival, IJsland
2017 – 2012 Adviseur Muziek bij het Fonds voor de Podiumkunsten
2016 - 2009 Programma-adviseur North Sea Round Town
2014 Deelname Luxembourg Jazz Meeting
2015 – 2012 Deelname internationale delegatie Belgium Jazz Meeting, Brugge en Luik
Deelname internationale delegatie Usadba Jazz Festival Moscow
Deelname internationale delegatie International Music Showcase Festival Jerusalem & Tel Aviv
2013 - 2009 Adviescommissie muziek dienst Kunst en Cultuur Gemeente Rotterdam
2012 Secretaris van de Stichting Gillespiana
2003 - 2002 Adviescommissie muziek Rotterdamse Kunststichting
2003 - 1996 Secretaris Meer doen met Kunstbende Rotterdam e.o.
2000 - 1995 Penningmeester Stichting Actuele Muziek Rotterdam
2001 - 1994 Voorzitter Rotterdams Muzikanten Platform (RMP)
Musicus, componist en arrangeur in producties (beknopte selectie)
2007 - 2001 Els inc. - The Hairy Ape en Morgen gaat het Beter – regie Arie de Mol
Filmmuseum en Stichting Loop Alive - Menschen am Sonntag
Onafhankelijk Toneel - Nader, Let’s Dance & De Trojaansen – regie Mirjam Koen
2000 Stichting Theater Het Amsterdamse Bos - De Magie van het Kwaad
1998 - 1997 Nederlands Filmmuseum en RMP - De Man met de Camera
1996 Fact - Elektra en Orestes
Composities (selectie)
2006 - 1998 Fonds voor de Scheppende Toonkunst - Dog Days / DoelenEnsemble
Portaal producties - Happy End / Karel Doing
Stichting Stranddans – Stranddans 2005 & 2006, Sanne van der Put
Theater aan het Spui - Buurmans Gras, Het Sensorium, Parkers Paradox, CaDance Festival, Korzo en Theater aan het Spui - Shaken, not stirred - Sanne van der Put
Rotterdamse Kunststichting - Blue Ice & Happy Sushi / Rotterdams Fabrikaat Bigband
Het Waterhuis – Leugens, regie Roel Twijnstra
NPS – TV leader Gewest
Bands (selectie)
2001 – 1984 Berkelband, Il Gran Teatro Amaro, The Fishhospital, Sumbur, The Schismatics, Remotobs, Ninetobs e.a.
© Frank van Berkel 2021, alle rechten voorbehouden